×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Најтенкиот графички дисплеј

Innovator Display 16  со екран од 15,6 ", совршен за цртање  и креирање.

Само во M3DS Store: Artist 24Pro

Artist 24 Pro со 2K QHD вид на резолуција на дисплејот.

Прекрасен изглед и уникатен дизајн

Млазница со висока температура за печатење на високо-темпирани филаменти

  • Бесплатна достава за
    нарачки над 2000 ден.

  • Достапност 24/7

  • 100% враќање на
    средствата

  • Премиум квалитет

Производи на Промоција

Најголемиот избор на производи за професионални уметници и дизајнериM3STORE е првиот официјален застапник за 3Д печатачи од компанијата Creality во Македонија. Започнувајќи ја својата соработка уште во 2019, во 2020 официјално го превземаме застапништвото на овие простори. Со оваа соработка нудиме широк асортиман на 3Д печатачи почнувајќи од печатачи кои не се толку комплексни и имаат помали димензии, па се до големи 3Д печатачи наменети за индустриско производство. Го нудиме целовкупниот спектар на производи на Creality, со што ја правиме 3Д технологијата достапна и исполнувајќи ги потребите на различни корисници вклучувајќи ги индивидуи, семејства, основни, средни училишта, високи образовни установи, приватни академии, компании, за лична намена, за процес на производство или едукација. Производите имаат положено многу меѓународни сертификати за квалитет и животна средина, како што се CE, FCC и ROHS и се извезуваат во Европа, САД, Австралија, Русија и Велика Британија, Германија, Сингапур, Египет и повеќе од 30 земји, а преку M3STORE стануваат достапни и на македонскиот пазар.

M3STORE е официјален застапник и на Xp-Pen компанија за графички таблети и дигитални пенкала, со интернационална препознатливост. Соработката со Xp-Pen започна во 2016 година, и секако дополнително се продолжува нудејќи ги најновите технологии за графичко цртање, 3Д моделирање, анимирање, концепт-арт и многу повеќе, со одличен квалитет и мошни пристапни цени за купувачите. Посветени сме на секој уметник во дигиталното време да му овозможиме алатки и технологија за да одговараат на нивните креативни потреби. Токму затоа се одлучивме да го сториме тоа преку Xp-Pen и да понудиме врвен квалитет, професионализам и ефективност.

M3STORE е официјален застапник и на креативна и едукативна литература, поврзана со компјутерски визуелни уметности, 2D и 3D уметност, concept-art, скицирање, и секој кој би сакал да се ориентира и да го надградува своето знаење во овие области.Новости

Следете не на социјалните мрежи и бидете во тек со најновите понуди и промоции

Пријавете се за Newsletter


Наши партнери