×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Xp-Pen Deco Pro M

6.690 ден.
  • Шифра: 000032
  • Категорија: Deco Series Tablets
  • Работна Површина: 11"x 6" inch;

Xp-Pen Deco Pro M

Item Size (Inch) 15.74 x 8.94 x 0.65
Work Area (Inch) S: 9 X 5 M: 11 X 6
Pen Pressure 8192
Express Keys 8+Mechanic wheel and Virtual wheel/Trackpad
Pen Model PA1
Report Rate MAX 200 RPS
Compatibility Windows® 10/8/7(32/64bit) and MAC OS X ®10.10 and above; Android devices 6.0 or above

Deco Pro M

 

    

Deco Pro Professional Series

Откријте нови креативни светови

Професионален таблет, добитник на награда за професионален дизајн.

 

Серијата XP-Pen Deco Pro е изработена со алуминиумска обвивка и се одликува со тенка закривена обвивка од 7 мм. Црната и сребрената шема на бои добро се вклопува во неговиот рационален дизајн, што го прави истовремено мазен за употреба и елегантен по изглед. Како таков професионално дизајниран таблет, Deco Pro е награден како добитник на наградите Red Dot Design Award Winner 2019 и добитник на 2018 Good Design Award Winner!
   

 

Подобрено за неспоредлива ефикасност

Запознајте го неверојатниот дизајн на двојни тркала поврзан со функционалноста на trackpad! Со поголемо тркало полесно е да се контролира и работи попрецизно. Користете го надворешното механичко тркало за да го зумирате / намалите вашето платно, прилагодете ја големината на четката, итн., Додека внатрешното виртуелно тркало може да се користи како режим на тастатура / глушец, движете се нагоре и надолу и многу повеќе. Двете тркала исто така можат да бидат програмирани за прилагодување копија, простор и други вообичаени функции.

   

  

Осветлете го вашиот работен тек

Тркалото е опремено со индикаторско светло и прилагодливо ниво на осветленост, што ви овозможува да работите и да создавате во вашата посакувана околина за осветлување, за да можете да останете нурнати во вашата креација дури и при слаба светлина.

 

   

Целосно ново креативно искуство

Серијата XP-Pen Deco Pro поддржува поврзување со таблети со Android и мобилни телефони. Работи со повеќето софтвери, како што се XP-Pen Deco Draw, ibis Paint X, FlipaClip, Medibang, Autodesk Sketchbook, Zenbrush, Artrage и многу повеќе. Целата работна површина на таблетот е вашата област за создавање, не ограничувајќи се само на користење на дел од работната област, што ви носи ново креативно искуство со екстремна преносливост!

   

  

Поддршка за природно навалување

XP-Pen Deco Pro поддржува до 60 степени функција на навалување, брзо и лесно реагирајќи на начинот на движење на вашата рака. Сега не треба повторно и повторно да ја прилагодувате насоката на четката во софтверот, едноставно навалете за да додадете засенчување на твојата креација. И уживајте во спокојот и поприродните премини помеѓу линиите и ударите.

 

Подобрете го начинот на кој креирате

Со до 8,192 нивоа на чувствителност на притисок, Deco Pro ви овозможува прецизна контрола и точност. Создадете фини линии во неверојатно природно и флуидно искуство, сето тоа со нашиот нов игла без батерии.

 

Ново дизајнирано пенкало без батерии

Новиот стилус PA1 е без батерии, тежи само 13,3 g и има убав црно-сребрен дизајн со елегантен зашилен крај. Нема батерии или несмасни кабли за полнење и вклучувањето со еден клик ви овозможува веднаш да се префрлате помеѓу режимите на пенкало и гума, создавајќи поефикасен и помалку фрустрирачки проток на работа.