×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Распродадено

Creality CR‐10S PRO V2 3D printer

43.990 ден.
 • Шифра: 000006
 • Категорија: Creality 3D Printing
 • Големина на принт: 300 x 300 x 400 mm;

CR‐10S PRO 3D printer

Спецификација:

 • Големина на печатење: 300 * 300 * 400мм
 • Брзина на печатење: ≤180 mm / s, нормално 30-60 mm / s
 • Подржани материјали за печатење: PLA, ABS, Дрво, TPU, градиентна боја, јаглеродни влакна, итн.
 • Дијаметар на филамент: 1,75мм
 • Прецизност: ± 0,1 mm
 • Дебелина на парче: 0,1-0,4 мм
 • Дијаметар на млазницата: Стандарден 0,4 mm, може да биде во 0,3-0,2 mm
 • Температура на млазницата:  ≤260℃
 • Температура на креветот: ≤110℃
 • Формат на датотека: STL, Obj, amf
 • Парче софтвер: Cura, Repetier-домаќин, Simplify3D
 • Влез за напојување: 100-240V 5.9A 50 / 60Hz Излез: DC 24V 21A Вкупна моќност 480W

Опис:

 • BL Touch Auto Leveling: CR‐10S PRO 3Д печатачот има вградено автоматско израмнување на креветот со матрица. CR-10 Pro V2 може автоматски да ја измери висината од 9 уникатни точки на загреаниот кревет за да ги одреди идеалните поставки за совршени отпечатоци секој пат.
 • Надградена тивка матична плоча: CR-10S Pro V2 усвојува V2.4.1 независно развиена тивка матична плоча, што демонстрира цврсти својства, како и намалување на бучавата.
 • Напојување 500W Meanwell: Доаѓа со UL сертифициран напојување Meanwell. 500W напојување со голема моќност и широк напон. Може да се користи 100V-240V, нема потреба од прилагодување. Удобно е и брзо, обезбедува долгорочно стабилно печатење.
 • Висококвалитетен механизам за истиснување: Структурата за истиснување на запчаниците Bondtech има двојни брзини со висока густина и голема сила на истиснување за непречено напојување. Двојна завртка со оска Z: добра синхронизација, поместување непречено со попрецизно печатење.
 • Тефлонски цевки: Увезената тефлонски цевка од  Capricorn со висока температура отпорна го прави хранењето неспокојот и обезбедува одлична текстура на печатење.