×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Xp-Pen Deco 02

5.390 ден.
  • Шифра: 000030
  • Категорија: Deco Series Tablets
  • Работна површина: 10 x 5.63 inch;

Xp-Pen Deco 02

Item Size (Inch) 14.2 x 8.6 x 0.35
Work Area (Inch) 10 x 5.63
Pen Pressure 8192
Express Keys 6
Pen Model P06 Battery-free Stylus
Report Rate MAX 266RPS
Compatibility Windows 10/8/7(32/64bit)and MAC OS 10.10 and above
Certifications CE/FCC/ROHS

Deco 02

   

 

Spark your creativity!

Елегантен Roller Wheel дизајниран да го насочи вашиот работен тек . Завртете го ролерот од двете страни за да ги направите вашите прилагодувања и да се движите низ вашиот работен простор без напор.

 

  
Најново пенкало P06 без батерии, специјално дизајнирано за Deco 02! Се одликува со уникатен шестоаголен дизајн, флексибилен лепак што не се лизга, делумен про transparent врв на пенкало и гума за бришење на крајот! Давање техничка смисла, висока ефикасност, со модерен и удобен зафат!
 
    

A touch of personality

Ролер тркалото доаѓа со зелено капаче како ваш мал личен допир. Отстранете го капакот за да го закачите вашиот Deco 02 преку сребрениот шуплив прстен. Заштедете простор за складирање додека вашиот Deco е сместен безбедно на јадица.
   
    

Однесете ги вашите уметнички дела на следно ниво.

Достигнување на 8192 нивоа на чувствителност на притисокот во пенкалото за да го забрзате секој чекор за брзи и течни перформанси.
    

   

Поголема ефикасност, помалку непријатности.

10 x 5,63 инчи работна површина, ви нуди доволно простор за цртање и креирање со леснотија.Шест кружни, прилагодливи копчиња за кратенки кои лесно се вклопуваат во врвот на прстот за да создадете високо ергономска и удобна работна платформа.

 

  

Пренослив и издржлив дизајн

Deco 02 е со дебелина од само 9 мм, овозможувајќи лесна преносливост. Доаѓа целосно поврзано со фолија за цртање, што го прави издржлив за употреба.

  

  

Мултифункционален држач за пенкало

Вклучен е држач за пенкало со повеќе функции. Можете да го користите како pen-holder или pen-stand, носејќи го каде и да одите.