×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Xp-Pen Artist 12

12.690 ден.
  • Шифра: 000021
  • Категорија: Artist Series Display Tablets
  • Димензии: 364.11 x 218.87 mm;
  • Резолуција на екранот: 1920 x 1080;
  • Големина на екран: 11.6;

Xp-Pen Artist 12

Item Size (Inch) 14.37 x 8.74 x 0.42
Working Area (Inch) 11.6
Pressure Sensitivity - 8,192 Levels
Express Keys 6+Touch Bar
Display Resolution 1920 x 1080
Pen Model P06 Battery-free Stylus
Report Rate MAX 266RPS
Compatibility Windows 10/8/7(32/64bit)and MAC OS 10.10 and above

Artist 12

 

Мал екран, голема креативна слобода

Супер пренослив екран со површина од 11,6 инчи за приказ,погодно поставен на вашата маса или каде било, како сакате да го поедноставите работниот простор.

  

Зачудувачки дела

 Резолуција со 1920x1080 HD дисплеј е поврзана со 72% NTSC Color Gamut и 178 ° агол на гледање, презентирајќи живописна слика, живописни бои и екстремни детали за неверојатен визуел на вашите уметнички дела.

Лесен пристап

The Artist 12 располага со 6 практични копчиња за кратенки со тенка подлога за допир. Секој клуч за кратенки може да се прилагоди по потреба за да одговара на вашата претпочитана алатка, додека вашата лента за допир може да биде програмирана за зумирање на вашето платно, движете се нагоре и надолу и повеќе.

 

Одлично дизајниран

Антирефлектирачкиот слој во голема мера го намалува отсјајот за заштита на очите. Вашиот екран ќе изгледа чист и убав, дури и ако е осветлен.


Подобрување на перформансите

Способен да достигне 8192 нивоа на чувствителност на притисок, обезбедувајќи ви прецизна точност да цртате и да сликате природно со мазни, подобрени перформанси.

Мултифункционален држач за пенкало

Нашиот држач за пенкало е вклучен за да ги чувате безбедносните мини за  дигиталното пенкало.

 

Напредно пасивно пенкало P06 за традиционално чувство слично на молив!

Најновиот модел на пенкало P06 без батерии, кој се одликува со уникатен шестоаголен дизајн, со гума за бришење на крајот! Давање техничка смисла, висока ефикасност, со модерен и удобен зафат!