×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Xp-Pen Artist 12 Pro

15.990 ден.
  • Шифра: 000020
  • Категорија: Artist Series Display Tablets
  • Димензии: 351.52 x 225.38 x12.9 mm;
  • Резолуција на екранот: 1920 x 1080;
  • Големина на екран: 11.6;

Xp-Pen Artist 12 Pro

Item Size (Inch) 13.83 x 8.87 x 0.51
Working Area (Inch) 10.09 x 5.67
Pen Pressure - 8192
Express Keys 8 + 1 * Roller wheel
Contrast Ratio:1000:1
Pen Model PA2
Windows® 10/8/7(32/64bit) and MAC OS X ®10.10 and above; Android devices 6.0 or above

Artist 12 Pro

 

 

Совршен дисплеј кој одговара на почетници

Се одликува со супер-пренослив екран со површина од 11,6 инчи за прикажување и удобен дизајн на кабел 3-во-1. Нема потреба да користите адаптер и тој брзо се поврзува со вашиот компјутер. Започнете со скицирање, цртање директно на Artist 12 Pro и
започнете го вашето креативно патување.

 

 

 Поддршка за природно навалување

XP-Pen Artist 12 Pro поддржува функција на навалување до 60 степени, па затоа не треба одново и одново да ја прилагодувате насоката на четката во софтверот. Едноставно навалете за да додадете засенчување на вашата креација и уживајте во нежните и поприродни премини помеѓу линиите.

  

 

Лесно за очите. Реално за вашата фантазија

Усвојувајќи ја целосно ламинираната технологија, Artist 12 Pro непречено ги комбинира стаклото и екранот за да создаде работна средина без одвлекување на вниманието. Практично без паралакса, курсорот се појавува точно таму каде што сакате, нудејќи вистинско чувство како хартија додека цртате на овој 11,6 инчен целосно ламиниран IPS дисплеј со агол на гледање 178 степени и висока резолуција 1920 * 1080.

 

 

Брз флуиден перформанс

 Со до 8,192 нивоа на чувствителност на притисок, ви овозможува зголемена точност и подобрена изведба за да создадете најдобри скици и линии, дури и до нијанса на различни влакна.