×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Xp-Pen Artist 13.3 Pro

19.990 ден.
  • Шифра: 000019
  • Категорија: Artist Series Display Tablets
  • Димензии: 390.4 x 249.98 x 12.9 mm;
  • Резолуција на екранот: 1920 x 1080;
  • Големина на екран: 13.3;

Xp-Pen Artist 13.3 Pro

Item Size (Inch) 15.37 X 9.84 X 0.5
Working Area (Inch) 11.56 X 6.5
Pen Pressure - 8192
Express Keys 8 + 1 * Roller wheel
Display Resolution 1920x1080 pixels
Contrast Ratio:1000:1
Compatibility Windows® 10/8/7 (32/64bit), Mac OS X® 10.10 and higher

Artist 13.3

 

 

Преносен екран за вашата креативност

Супер пренослив екран со површина од 13,3 инчи за прикажување и одличен дизајн на кабел 3-во-1. Нема потреба да користите адаптер и тој брзо се поврзува со вашиот компјутер. Лесно ставете го на масата или каде било за да го поедноставите работниот простор и да ја зајакнете вашата креативност.

 

 

Креативниот интерфејс Red Dial комбинира 8 целосно прилагодливи копчиња за кратенки, изработени за да го направат вашиот креативен работен тек што е можно полесен.

 

 

 

Со до 8,192 нивоа на чувствителност на притисок, ви овозможува зголемена точност и подобрена изведба за да создадете најдобри скици и линии, дури и претставувајќи ги нијансите на различните влакна. Нацртајте и насликајте природно и непречено со пенкало без батерии.

 

  

Вклучен со Artist 13.3 Pro, преносливиот држач спречува тресење или лизгање и го олеснува заморот на очите и вкочанетоста на рацете.

 

 

XP-Pen Artist 13.3 Pro доаѓа со заменлив оптички филм против заслепување, кој се одликува со висока транспарентност и отпорност на гребење, што го намалува отсјајот додека го одржува вашиот екран чист и јасен, дури и силна светлина.

 

 

Големина на екранот споредлива со вашиот лаптоп

Artist 13.3 Pro доаѓа со екран со дисплеј од 13,3 инчи, што е најблиска пропорција на големината до вашиот лаптоп за дневна употреба, така што овој познат партнер може да го однесете каде било лесно во вашето креативно патување. Создадете директно на неговиот целосно ламиниран FHD дисплеј, идеален за цртање, анимација, фотографија, мода, дизајн на архитектура и многу повеќе. Со Artist 13.3 Pro, вашата креативност секогаш ќе биде чекор напред!