×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Creality LD-006

48.990 ден.
 • Шифра: 000140
 • Категорија: Creality 3D Printing
 • Големина на принт: 192 x 120 x 250 mm;

Creality LD-006
Големина на печатење: 192x120x250mmx
Прецизност на оската XY: 0,05 mm
Прецизност на оската XY: 0,05 mm
Екран на допир: 4,3 "екран на допир TN
LCD резолуција: 3840x2400

Спецификација

 • Големина на машината: 325x290x500mm
 • Големина на печатење: 192x120x250mmx
 • Тежина на машината: 14,3 кг
 • Прецизност на оската XY: 0,05 mm
 • Брзина на печатење: 1-4s / по слој
 • Дебелина на слојот: 0,01-0,1мм
 • Екран на допир: 4,3 "екран на допир TN
 • LCD резолуција: 3840x2400
 • Филамент: 405nm УВ чувствителна смола
 • Извор на светлина: насочен извор на матрица
 • Тип на оска Z: Линеарна шина за лизгање + Т-прачка
 • Материјал на платформата: легура на алуминиум
 • Тежина на пакетот: 15,8 кг
 • Големина на пакетот: 430x400x600mm

Опис:

 • Да, тоа е прилично големо. Преку 8,9-инчи, екранот во Creality LD-006 треба да ни овозможи да направиме големи принтови . Како и многу нови печатачи со смола денес, тој користи монохроматски екран од 4K, така што е можно да се произведат прекрасни детали на вашите принтови, исто така и екранон има долг животен век. Екранот со големина 3840 x 2400 пиксели се претвора во точност на XY од 50 микрони. 
 • Мислиме дека мотото на Големата смола трка за слава ќе биде „Голема смола, голема забава!“ LD-006 оди совршено со тоа, со оглед на тоа што има површина за печатење 192 x 120 x 250 mm, што е навистина многу.
 • Повеќето од нас во денешно време сме навикнати на нашите печатачи да немаме екран на допир. Повеќето производители во целиот свет го забележаа ова, па можеби не е изненадувачки што и Creality инсталираше убава големина 4,3-инчна ударна станица на LD-006.
 • Creality вели дека LD-006 ќе ја достигне максималната брзина од 60 mm / h при печатење. Па, брзината на печатење не е сè, и многу фактори играат во тоа, но со монохроматскиот екран, времето на стврднување на слојот од 1-4 секунди ќе биде норма, што треба да го преброди финишот многу брзо.
 • Ако сакате да купите печатач, и онака би очекувале вашата оска Z да биде стабилна, кажувајќи ни дека З-оската во LD-006 е навистина многу, многу стабилна, благодарение на двојните линеарни шини за водење.