×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Распродадено

Creality CR-6 SE 3D Printer

33.990 ден.
 • Шифра: 000010
 • Категорија: Creality 3D Printing
 • Големина на принт: 235 x 235 x 250 mm;

Creality CR-6 SE 3D Printer
Големина на печатење: 235x235x250mm
Продолжете со функцијата за печатење: Да
Сензор за филамент: Фотоелектричен сензор
Сензор за левелирање: Да
Z-оска: Двојна Z-оска

Спецификација:

 • Големина на печатење: 235x235x250mm
 • Формати на датотеки: STL / OBJ / AMF
 • Брзина на печатење: 80-100мм / с
 • Продолжете со функцијата за печатење: Да
 • Поддржани материјали: PLA / TPU / PETG / ABS / ДРВО
 • Пренос на датотека: USD / SD картичка
 • Тежина на машината: 9,5 кг
 • Матична плоча: Тивка матична плоча
 • Ракување: екран на допир во боја 4,3
 • Сензор за филамент: Фотоелектричен сензор
 • Z-оска: Двојна Z-оска
 • Сензор за левелирање: Да
 • Дебелина на слојот: 0,1-0,4 mm
 • XY Прецизност на позицијата: 0,01 mm
 • Резолуција на печатење: ± 0,1 мм
 • Температура на млазницата: ≤260℃
 • Дијаметар на млазницата: 0,4 mm (поддржани повеќе опции)
 • Максимална температура на плочата: ≤110℃

Опис:

 • Лесно за користење: Петминутно склопување, плус со систем за автоматско израмнување на креветот, CR-6 SE ви носи незаменливо искуство од кутијата.
 • Тивок ѕeвер: 32-битна тивка матична плоча, контролен чип Atmega2560 и напојување 24V 350W MeanWell овозможуваат CR-6 SE да се загрее брзо и постојано со намален шум.
 • Професионални преформанси: робусна алуминиумска рамка, завртки со двојно олово и прилагодлив ремен тајминг, придонесуваат за испорака на придонес до помазна завршна обработка на отпечатоците.
 • Додатоци за квалитет на живот: Флексибилни клипови за жариште, држач за филаменти што можат да се преклопат за лесно складирање, капаците на степер моторот даваат почист изглед.
 • Искуство за мазно печатење: Ново-дизајнираниот екструдер на CR-6 SE овозможува брзо и безболно напојување на филаментот и кревет од стакло карборунд за подобра адхезија и полесно отстранување, заедно со сензорот за истекување на филаментот и функцијата за продолжено печатење во случај да снема напон при уклучување на принтерот ќе продолжи од застанатата позиција.

Слични производи